Lebenslauf – написання резюме німецькою мовою

 

Резюме має справити хороше перше враження на роботодавця. А які є найбільш поширені критерії, яким має відповідати гарне резюме німецькою мовою?

Складання резюме мовою, яка не є вашою рідною, завжди вимагає трохи більше часу і зусиль. Проте, написання резюме німецькою мовою дозволить вам розширити поле пошуку роботи й подати заявку на вакансії в Німеччині, Австрії, Швейцарії та Ліхтенштейні. Це також може бути цікаво, якщо ви подаєте заяву на роботу в німецькій компанії. Тому написання резюме німецькою мовою відкриє нові можливості працевлаштування.

Німецьке резюме (Lebenslauf) включає такі розділи: контактна інформація; особиста інформація; освіта; досвід роботи; знання / додаткові кваліфікації; інтереси / хобі.

Додайте контактні дані в заголовку поруч з фотографією або на титульній сторінці, якщо вона у вас є. Найбільш важливі контактні дані: ім’я та прізвище; поштова адреса (вулиця, номер будинку, поштовий індекс, місто); номер телефону; адреса електронної пошти. Ваша особиста інформація повинна включати в себе: дату народження; місце народження; національність.

Фотографія повинна бути паспортного розміру, мати розмір 4,5х3,5 см. Бажано, щоб вона була зроблена на білому тлі і виглядала якомога більш формально. Якщо ви живете в Німеччині, ви можете піти в фотостудію і попросити зробити вам «Bewerbungsfoto».

Роботодавці зазвичай цікавляться тільки останнім роком закінчення школи. Початкова школа не має значення. Виняток: ви виросли в іншій країні. Тоді це цікава інформація, бо вона свідчить про міжнародний досвід, інтернаціональність, міжкультурну компетенцію та мовні навички. Якщо випускні курси старшої школи безпосередньо пов’язані з бажаною діяльністю, ви також можете вказати їх в резюме. Підкресліть спрямованість вашого професійного навчання, особливо якщо воно пов’язане з бажаною позицією. Якщо у вас мало практичного досвіду, ви повинні вказати в документі всі ваші попередні стажування і роботи з частковою зайнятістю, особливо якщо вони пов’язані з бажаною професією.

Додаткові кваліфікації, знання та інтереси є важливими моментами у вашому резюме. До них відносяться, наприклад: знання мов; навички роботи з комп’ютером; міжнародний досвід та інше.

В розділі «Хобі та інтереси» ви можете вказати свої інтереси та захоплення, щоб повідомити про себе більше інформації. Однак не перевантажуйте цю частину, обмежте себе тим, що може бути цікавим для посади, і це додає плюс до вашої заяви.

Скласти резюме німецькою мовою допоможе сайт Lebenslauf.de.

Коментарі

Популярні публікації